•  

 •  NAUKA PŁYWANIA DLA DOROSŁYCH

  Zajęcia realizowane są w 2 poziomach.

  a) poziom I - składa się z 12 lekcji. Zajęcia 2 razy w tygodniu.

  Umiejętności po zakończeniu kursu:

  - nurkowanie – wyciąganie przedmiotów z dna

  - pływanie – pływanie na plecach z pracą ramion

  - pływanie na piersiach z nabieraniem powietrza

  b) poziom II – doskonalenie pływania. Składa się z 12 lekcji, zajęcia prowadzone 2 razy w tygodniu.

  Jest to oferta kontynuacji dla uczestników kursu podstawowego i jest dostosowana do ich umiejętności po zakończeniu kursu podstawowego.

Cele:

 • a) doskonalenie pływania na plecach z pracą ramion

 • b) pływanie na piersiach kraulem lub żabką – podejście indywidualne

 • c) skoki do wody 


  ZAPISY

   

 • Nauka pływania dla dorosłych

  Kłamstwa, mity i wiara w siebie

  Każdy z nas uczy się w innym tempie, lecz aby nauczyć się pływać, należy w wolniejszym lub szybszym tempie przejść cały proces.

  Pierwszym krokiem powinno być pozbycie się fałszywych przekonań na temat siebie i swoich możliwości, potem opanowanie wszystkich elementów podstawowej nauki pływania, od zapoznania się z basenem po konkretne zadania stawiane przez instruktora w trakcie kursu pływania i utrwalanie nabytych umiejętności podczas samodzielnego pobytu na basenie. Dla osób, które ukończą kurs podstawowy, naturalną konsekwencją jest kurs doskonalenia pływania.

  Zajęcia prowadzone przez Pana Damiana pozwalaja w pełni zaspokoić chęć nauki i doskonalenia pływania. Pełny profesjonalizm instruktora sprawia, że już po kilku lekcjach można swobodnie poruszać się w wodzie i poznać podstawy stylów pływackich. Ponadto indywidualne podejście do uczestników powoduje, że każdy swobodnie i bezstresowo uczestniczy w zajęciach. Osobom, które wahają się, serdecznie polecam wziąść udział w lekcjach u Pana Damiana”.

  Agnieszka, Rybnik

  KILKA SŁÓW O INSTRUKTORZE

  Nazywam się Damian Grzegorzyca. Jestem instruktorem pływania z kilkunastoletnim doświadczeniem. Ukończyłem AWF w Katowicach. Mam za sobą dziesięć lat pracy zawodowej w jako ratownik i starszy ratownik WOPR oraz instruktor pływania, i przez prawie siedem lat jako nauczyciel wychowania fizycznego i trener w klasie sportowej o profilu pływackim. Wspólnie z żoną Agnieszką od 10 lat uczymy pływać dzieci i dorosłych w ramach działalności Firmy ANTIDOTUM – AGNIESZKA GRZEGORZYCA

  W przeciągu 18 lat mojej kariery zawodowej, nauczałem dzieci w grupach szkolnych, z dziećmi i dorosłymi w ramach kursów realizowanych przez Antidotum oraz pracowałem z osobami indywidualnie.

  W tym czasie wielokrotnie spotykałem osoby obezwładnione lękiem, stresem i niepewnością, wynikającymi z dotychczasowych doświadczeń w obcowaniu z wodą – lub ich braku. Do największych sukcesów zaliczam nauczenie pływania dwóch osób niewidomych od urodzenia oraz niesłyszącego chłopca. Na moich kursach spotkałem także osoby, które kiedyś tonęły, a nawet były reanimowane, a teraz postanowiły pokonać tę traumę.

  Mam nadzieję, że nabyta przeze mnie wiedza, którą chcę się z podzielić, pomoże wszystkim, którzy chcą podjąć wyzwanie i nauczyć się pływać.

  Poniżej dzielę się jeszcze dwoma opiniami uczestników:

  Od dłuższego czasu biegam i jeżdżę na rowerze. Moim marzeniem jest ukończenie zawodów triathlonowych, niestety nie potrafiłem pływać. Teraz, po kursie u Pana Damiana zamierzam podjąć do wyzwanie. Przede mną jeszcze dużo pracy, ale wiem, ze jestem na dobrej drodze !”

  Krzysztof, Rybnik

  Bardzo dobre zajęcia, zarówno dla dzieci i dorosłych. W zajęciach dla dzieci bierze udział mój synek, a teraz także ja nauczyłam się pływać. Gorąco polecam!”

  Małgosia, Rybnik

  Najbliższy kurs nauki pływania rozpocznie się 27 października i będzie prowadzony na Pływalni Krytej MOSiR w Rybniku-Boguszowicach, przy ul . Jastrzębskiej.

  Zapisy telefonicznie: kom.516130101