DLACZEGO WARTO PŁYWAĆ?

 

Wszyscy wiedzą, że pływanie to jedna z podstawowych umiejętności, które warto opanować, i której nie da się zapomnieć. Tak jak jazda na rowerze – pozostaje na całe życie.

 

Dlaczego warto umieć pływać?

 

 1. Zdrowie – pływanie, obok Nordic Walkingu oraz Narciarstwa Biegowego, jest jedynym sportem aktywującym w równym stopniu wszystkie partie mięśniowe – gwarantuje więc harmonijny rozwój ciała. Odciążony kręgosłup odpoczywa po całym dniu chodzenia, stania, siedzenia, podobnie jak stawy kolanowe, biodra, stawy skokowe – jest odciążony. Wzmacniamy układ krążenia oraz układ oddechowy. Pozytywów jest naprawdę wiele.

 2. Finanse – pływanie jest sportem powszechnie dostępnym – rozwijająca się stale baza – nowe baseny, umożliwiają nawet codzienną rekreację w basenie, a jedyne koszty są związane z nabyciem stroju pływackiego i biletem na basen.

 3. Radość pływania – nie ma osób nienauczalnych! Nieumiejętność pływania nie jest chorobą genetyczną! Każdy może czerpać radość z pływania! Zarówno dziecko, jak i osoba dorosła!

  Radość czerpana z dobrego samopoczucia po pływaniu, poprawa zdrowia, realizacja własnych celów, a w końcu najzwyklejsza zabawa w wodzie, bezcenna!

 4. Nie nauczę się pływać – nie mów tak! Wszelkie ograniczenia powstają wyłącznie w twojej głowie! Kursy nauki pływania zapewniają najdogodniejsze warunki do opanowania tej umiejętności: bezpieczne otoczenie, wykwalifikowana kadra instruktorska, dopracowany program nauczania, pełne wsparcie, w końcu także praca grupowa – na kursie są przecież także inne osoby, które mają te same obawy! Masz ich wsparcie, jesteście razem.

 5. Tak mało czasu – 12 godzin w kursie, to nie jest ani za mało, ani za dużo. Wiele zależy od twojego zaangażowania i samodzielnej pracy. Warto umiejętności nabyte podczas kursu doskonalić indywidualnie, przychodząc samodzielnie na basen. W ten sposób kształtuje się także systematyczność.

 6. Pływanie dzieci - wydaje się to tak naturalne i oczywiste, że dziecko powinno umieć pływać. Oferta zajęć dla dzieci jest bardzo bogata, od nauki podstawowej, poprzez kursy doskonalące, aż po treningi w klubach sportowych. Ważne jest jednak pełne wsparcie rodziców w pierwszych latach życia. Dziecko samo na basen nie może pójść. To rodzice muszą znalezć czas i chęci, by wybrać się z dzieckiem na basen. Dziecko potrzebuje wspólnej zabawy z rodzicem, dlatego zapisanie dziecka na kurs pływania to tylko jedno z zadań, które mają przed sobą rodzice. Równie ważne jest zabieranie dziecka na basen tylko dla zabawy – to podczas tych zabaw dziecko jest najbardziej swobodne, nabiera także pozytywnego nastawienia do wody, ufa rodzicom, ma ich wsparcie. Jeśli wyjazd na basen jest nagrodą – tym bardziej 🙂 Oby było w ten sposób nagradzane jak najczęściej, już od najmłodszych lat.

  Dziecko oswojone z wodą z łatwością realizuje zadania na kursach nauki pływania, a uczestnictwo w nich sprawia mu wiele radości!

 

Zapraszamy na zajęcia nauki pływania dla dzieci i dorosłych prowadzone przez firmę ANTIDOTUM na pływalniach:

 • Nautica w Gorzycach

 • MOSiR w Rybniku Boguszowicach

ZAPISY